بررسی انواع پروژکتور LED خیابانی

بررسی انواع پروژکتور led خیابانی

پروژکتور ال ای دی خیابانی

لامپ ها ، LED ها و پروژکتور LEDها سه منبع نوری رایج برای پروژکتورها هستند که پروژکتور LED خیابانی به سرعت بازار را فرا گرفته است.
در گذشته پروژکتورهایی مستقر در لامپ در خیابان ها بودند که عموماً فقط چند ساعت در هفته مورد اسفاده قرار می گرفتند، که دارای عمر مفید پایینی بودند،لامپ های LED و پروژکتور LED خیابانی جایگزین لامپ ها به عنوان مطلوب ترین و اقتصادی ترین گزینه هستند که برای اثبات همه این مزایا نمودارها و آمارها را نشان داده ایم.

پروژکتورهای ال ای دی و مقایسه آن با دیگر پروژکتورها

چراغ های LED به طور مداوم در حال بهبود هستند تا استفاده بهتر، تطبیق پذیری بیشتر و استفاده کارآمدتر از انرژی حاصل شود.
مدل های مختلف چراغ های LED در مقایسه با چراغ های رشته ای سنتی بسیار محبوب هستند، بیشتر به این دلیل که با مصرف انرژی کمتری می توانند حدود ۲۵ برابر بیشتر عمر کنند.
میزان روشنایی بالاتر، طول عمر طولانی تر، مصرف انرژی کمتر و هزینه کل مالکیت پایین تر را شامل می‌شود.

انواع پروژکتورهایLED خیابانی

چراغ های LED خیابانی در مدل های متنوعی قرار دارند.
برای مثال، بسته به نیاز خود برای بهره وری انرژی و تطبیق پذیری، می توانید بین SMD و COB و LED انواع مختلفی را انتخاب کنید. چراغ های LED COB , SMD از نظر ویژگی ها و نیمه هادی های آنها متفاوت است.
LED های SMD یا LED های “سطحی نصب شده” رایج ترین LED های موجود در بازار هستند. تراشه LED در صفحه مدار چاپی قرار می گیرد و به دلیل تطبیق پذیری بسیار محبوب است.
می توانید آن را در لامپ ها و چراغ های رشته ای و حتی در چراغ اطلاع رسانی در تلفن همراه خود پیدا کنید.
در مقابل تراشه های SMD LED در اندازه های مختلفی عرضه می شوند.
SMD LED می تواند تراشه هایی با طرح های پیچیده مانند SMD 5050 که عرض ۵ میلی متر دارد ، در خود جای دهد. از طرف دیگر ، SMD 3528 دارای عرض ۳.۵ میلی متر است.
تراشه های SMD کوچک ، تقریباً نزدیک به طراحی تراشه رایانه تخت و مربعی هستند.

پروژکتور مدل SMD خیابانی

یکی از ویژگی های بارز تراشه های SMD LED تعداد مخاطبین و دیودهای موجود در آن است.
تراشه های LED SMD می توانند بیش از دو مخاطب داشته باشند (این تفاوت آن را با LED کلاسیک DIP متمایز می کند).
روی یک تراشه می تواند حداکثر ۳ دیود وجود داشته باشد که هر دیود دارای یک مدار مجزا است. هر مدار دارای یک کاتد و یک آند است که منجر به ۲ ، ۴ یا ۶ تماس در یک تراشه می شود.
این تنظیمات به همین دلیل تراشه های SMD متنوع تر است (مقایسه SMD در مقابل COB). این تراشه می تواند شامل یک دیود قرمز، سبز و آبی باشد.
با استفاده از این سه دیود، می توانید به سادگی با تنظیم سطح خروجی، هر رنگی را ایجاد کنید.

پروژکتور مدل COB خیابانی

یکی از پیشرفت های اخیر در فن آوری LED ، COB است که یک قدم به جلو مصرف انرژی کارآمد تر است. مانند SMD ، تراشه های COP نیز دارای چندین دیود در همان سطح هستند. اما تفاوت بین LED COB نور و SMD در این است که LED های COB دارای دیودهای بیشتری هستند.
تراشه های COB معمولاً دارای ۹ یا بیشتر دیود هستند. تراشه های COB، صرف نظر از تعداد دیودها ، فقط دارای ۱ مدار و ۲ مخاطب هستند. این طراحی مدار ساده دلیل ظاهر پانل مانند از چراغ LED COB است (از طرف دیگر ، نور SMD مانند مجموعه ای از چراغ های کوچکتر به نظر می رسد).
اما برخلاف SMD، از چراغ های COB LED نمی توان برای ایجاد لامپ یا چراغ در حال تغییر رنگ استفاده کرد.
این بدان دلیل است که فقط ۲ مخاطب و ۱ مدار وجود دارد. برای ایجاد اثر تغییر رنگ، چندین کانال خاص برای تنظیم لازم است. به همین دلیل، چراغ های LED COB در کاربردهای تک رنگ کارآمد هستند اما در فناوری های متنوع تر نیست.

تفاوت پروژکتورهای COB با SMD

جنبه دیگر تفاوت COB vs SMD LED در استفاده از انرژی است. COB به دلیل نسبت بهتر لومن به ازای هر وات و راندمان گرما شناخته شده است. این ارتباط زیادی با طراحی LED های COB و خنک کننده بستر سرامیکی تراشه ها دارد.
اما اکنون تراشه های COB می توانند مقدار زیادی لومن با انرژی کمتری تولید کنند. شما می توانید آن را در انواع لامپ ها و برنامه های کاربردی، مانند فلاش تلفن همراه یا دوربین نقطه و عکس بگیرید. دامنه آن با حداقل ۸۰ لومن در هر وات بیشتر است.

ویژگی های منحصر به فرد led cob

Chip-on-board یا “COB” به نصب تراشه LED در تماس مستقیم با یک بستر (مانند کاربید سیلیکون یا یاقوت کبود) برای تولید آرایه های LED اشاره دارد.
LED های COB دارای چندین مزیت نسبت به فن آوری های قدیمی LED هستند.
مهمتر از همه، فناوری COB تراکم بسته بندی بسیار بیشتری از آرایه LED را امکان پذیر می کند یا آنچه مهندسان به عنوان “تراکم لومن” بهبود یافته می نامند. به عنوان مثال، استفاده از فناوری COB LED در یک آرایه مربع ۱۰ میلی متر* ۱۰ میلی متر منجر به ۳۸ برابر بیشتر LED در مقایسه با فناوری DIP LED و ۸.۵ برابر بیشتر LED در مقایسه با فناوری LED SMD می شود.
این امر منجر به شدت بیشتر و یکنواختی بیشتر نور می شود. از طرف دیگر، استفاده از فناوری COB LED می تواند ضمن ثابت نگه داشتن میزان خروجی نور، مصرف انرژی آرایه LED را تا حد زیادی کاهش دهد. به عنوان مثال، یک آرایه LED COB 500 لومن می تواند چندین برابر کوچکتر باشد و انرژی قابل توجهی کمتری از ۵۰۰ لومن SMD یا DIP LED Array مصرف کند.
مزیت بزرگ دیگر استفاده از فناوری COB LED در این واقعیت نهفته است که دستگاه های COB صرفاً از تعداد دیودها فقط ۱ مدار و ۲ مخاطب برای کل تراشه دارند. این طراحی مدار تک، صرف نظر از تعداد دیودهای موجود در تراشه، باعث می شود که برای بقیه دستگاه های LED سادگی ایجاد شود.

 

نور مناسب پروژکتور LED خیابانی

انسجام نور پروژکتور ال ای دی خیابانی مانند دسته ای از سربازان قرون وسطایی است. یکی از بزرگترین تفاوت های بین اشعه پروژکتور LED خیابانی و LCD درخشندگی ایجاد شده توسط سیستم پروژکتور است.
یک پروژکتور LED خیابانی یک پرتوی نور واقعاً متمرکز تولید می کند. چراغ های خیابانی بسیار پراکنده تر است و یک دایره بزرگ ایجاد می کند. بیایید مقایسه کنیم: گروهی از سربازان قرون وسطایی را که می خواهند درب قلعه را با استفاده از خنجر خراب کنند.
اگر همه با هم دویدند، با همان سرعت و در همان جهت، نیرویی فوق العاده به وجود می آورند. اگر از طرف دیگر، آنها با سرعتی متفاوت اجرا كنند، در جهات تصادفی، نیرویی بسیار كوچكتر ایجاد می كنند و حتی درب قلعه را نیز نمی ریزند.
اگرچه انبوه نامشخص از همان مقدار انرژی برای تلاش خود استفاده می کند، اما نیروی روی درب بسیار پایین تر خواهد بود.
همین مفهوم در مورد نور نیز صدق می کند. نور پروژکتور LED خیابانی طبق تعریف منسجم است.
این بدان معنی است که تمام فوتون های سبک با سرعت دقیقی حرکت می کنند و در همان جهت حرکت می کنند.
چراغ های معمولی منسجم نیستند، بنابراین فوتون ها همه در یک جهت حرکت نمی کنند، بنابراین انرژی پرتو بسیار کمتر متمرکز شده و انرژی بیشتری نیز از دست می رود.
مقایسه عرض موج های لامپ های led و پرتوهای پروژکتور LED خیابانی یکی دیگر از دلایل این است که پهنای باند نور پروژکتور LED خیابانی بسیار دقیق است. اگر یک نمودار بکشید، تقریباً یک خط مستقیم خواهد بود.

تحولات جدید چراغ های خیابانی

منابع نور پروژکتور LED خیابانی در حال حاضر از مزیت روشنایی بالایی برخوردار هستند. اگر این موضوع باقی بماند، به هر حال تا حدودی جای سوال دارد. سرمایه گذاری های قابل توجهی در منابع نوری LED انجام شده است و نسل های جدید با پروژکتور LED خیابانی روبرو هستند.
آنها احتمالاً هرگز به سطح بسیار بالایی که برای نمونه برداری نقشه برداری در ساختمان ها لازم است، نخواهند رسید، اما برای سایر برنامه ها پروژکتورهای LED قطعاً آینده ای فراتر دارند.

 

فناوری پروژکتورهای خیابانی

در فناوری پروژکتور نوآوری مهمی صورت گرفته است. در گذشته یک پروژکتور با فرمت بزرگ از لامپ استفاده می کرد.
واقعیت بد پروژکتورهای معمولی این است که لامپ های آنها بعد از تقریباً ۳۰۰۰ ساعت استفاده از آن می سوزند و حتی زودتر از آن کم نور می شوند.
همه لامپ های پروژکتور خیابانی در نهایت نیاز به تعویض دارند. هزینه لامپ ها به تنهایی می توانند هزینه اصلی پروژکتور را تنها پس از چند سال کاهش دهند.
پتانسیل پروژکتور لامپ جایگزین یک لامپ فشار قوی سنتی به نفع موتورهای روشنایی نیمه هادی است که هرگز نیازی به تعویض ندارند.

عمر مناسب چراغ های خیابانی

عمر منبع نور LED بطور جدی خوب است. حتی با متوسط ۴۰ ساعت مشاهده در هر هفته ، یک پروژکتور LED خیابانی می تواند برای ۱۰ تا ۲۵ سال چشمگیر اجرا کند ، که این طولانی تر از عمر مورد انتظار خود محصول است.
علاوه بر این که با جیوه خطرناک که اغلب در لامپ پروژکتور معمولی یافت می شود، از بین برود، این پروژکتورهای نسل بعدی برای ایجاد پرتو پروژکتور رویکرد جدیدی را اتخاذ می کنند. آنها نه تنها خنک تر عمل می کنند بلکه به برق کمتری نیز احتیاج دارند.
پروژکتور LED خیابانی همچنین نگهداری را تقریباً به صفر می رسانند.
پروژکتورهایی که لامپ استفاده نمی کنند به هر شکل و اندازه می توانند باشند. علاوه بر استفاده اولیه آنها در پروژکتورهای فوق العاده قابل حمل، اکنون مدل هایی برای دستگاه های اصلی، محل های بزرگ و خیابان طراحی شده اند.
موتورهای روشنایی LED به جای ایجاد نور از یک رشته داغ، با همبستگی و دستکاری الکترون ها در زیر سطح کار می کنند و آنها را مجبور می کنند تا در فرکانس مشخصی از خود ساطع کنند.
آنها حداقل عمر ۱۰،۰۰۰ ساعت استفاده را رتبه بندی کرده اند. بعضی ها می توانند تا ۱۰۰۰۰۰ ساعت طی کنند. که به یک دهه یا بیشتر از میزان مورد انتظار می افزاید و اغلب بیشتر از عمر بقیه پروژکتور است.

 

چراغ خیابانی 20 وات ای کیو

مزایای پروژکتورهای ال ای دی خیابانی

پس بزرگترین مزیت این است که یک پروژکتور LED خیابانی هزاران ساعت عمر مفید را ارائه می دهد. جفت شدن یک پروژکتور LED خیابانی با صفحه نمایش مناسب وصدای فراگیر مناسب، تجربه نهایی را در مواردی که تا سالهای اخیر غیرقابل درک بودند ایجاد می کند. دیگر مزایای آن عبارت اند از:
تراکم به دلیل کوچک بودن تراشه
با شدت بالا به خصوص در فواصل نزدیک
یکنواختی بالا، حتی در مسافت نزدیک کار
طراحی سادگی زیرا فقط ۱ مدار مورد نیاز است
عملکرد حرارتی عالی برای افزایش عمر، ثبات و قابلیت اطمینان

چرا پروژکتور LED خیابانی را انتخاب می کنید؟

در اینجا به برخی دیگر از مزایای عالی پروژکتورهای میکرو LED آورده شده است…
بدون لامپ: منبع نور LED به معنای وجود لامپ برای جایگزینی در این پروژکتورها نیست، بنابراین ثروت را در تعویض لامپ ذخیره می کنید که می تواند هر سال تا ۴۰۰ پوند باشد.
بدون تعمیر و نگهداری: هیچ هزینه نگهداری در پروژکتورهای LED و فیلترهای گرد و غبار برای جایگزینی وجود ندارد.
محصول سبزتر: هیچ جیوه ای در داخل پروژکتورهای LED وجود ندارد، به این معنی که این محصولات راحت تر دفع می شوند و بسیار سازگار با محیط زیست هستند.
روشن / خاموش از طریق مسنجر: برای گرم شدن یا خنک شدن لامپ در حین حلق آویز هیچ مشکلی ندارید و در صورت خاموش شدن خیلی سریع لامپ خیلی خطرناک نیستند.

 ویژگی های بارز پروژکتورهای خیابانی

حتی پروژکتور LED خیابانی سطح ورودی معمولاً دارای تعداد زیادی ویژگی هستند که معمولاً در پروژکتورهای لامپ مانند وجود ندارند.
توان مصرفی: این محصولات روشنایی در توان های مختلف( ۵۰، ۱۰۰، ۱۵۰، ۲۰۰ و…) تولید می‌شوند و بدون نیاز به آداپتور و یا منبع تغذیه مستقیم به برق شهر۲۲۰ ولت متصل می‌شود، علاوه بر آن در برابر شوک های برقی مقاوم است. بنابراین می توانید در هر مکانی استفاده کنید.
قابلیت حمل فوق العاده: بسیار سبک وزن و قابل حمل هستند بیشتر پروژکتورها در انواع متنوع و در وزن های مختلف تولید می‌شوند.
عملکردی مناسب: از خروی بهینه ی حرارت برخوردار است و سبب ۵۰ درصد کاهش مصرف انرژی در مقایسه با چراغ های خیابانی HPS می‌شود.
گواهینامه ی IP: این نوع از محصولات روشنایی دارای درجه ب استاندار IP66 و IP65 هستند، این بدان معناست که این محصولات در برابر ذرات آب و باران و گرد و غبار مقاوم هستند و از آن ها می‌توان در محیط های باز مانند: فضای سبز پارک ها، پیاده رو و گذرگاه ها و… استفاده کرد.
در اینجا، ما پیشگامان فن آوری طرح ریزی ترکیبی پروژکتور LED خیابانی در کلاس بالا هستیم.
ما تنها تولید کننده ای هستیم که دارای پروژکتور LED خیابانی کاملاً عاری از لامپ هست.

کاربرد های پروژکتور ال ای دی خیابانی

با توجه به میزان نوردهی این نوع از پروژکتورهای ال ای دی، داشتن ساختاری منحصر به فرد و ابعاد متناسب، گزینه ای مناسب برای روشنایی عمومی و نورپردازی دکوراتیو به شمار می‌رود. از موارد مصرف این چراغ خیابانی در حوزه روشنایی می‌توان به استفاده در میادین  و معابر شهری، پل‌ها و گذرگاه‌ها، فضای سبز و پارکینگ های عمومی سرباز اشاره کرد.

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

انتخاب دسته محصولات