سایت در حال بروزرسانی میباشد لطفا برای استعلام موجودی کالا با شماره تلفن های 66736545 و 66732490 تماس حاصل فرمایید.

تجزیه و تحلیل ال ای دی شاخه ای

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 95

امروزه نسل جدیدی از انواع لامپ های ال ای دی موسوم به لامپ ال ای دی خطی و ال ای دی شاخه ای به بازار عرضه شده اند که نسبت به انواع لامپ هایی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند، در بین مردم بسیار محبوب شده اند و همواره برای مقاصد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

دلیل محبوبیت ال ای دی خطی و ال ای دی شاخه ای چیست؟

یکی از مواردی که می توان به آن اشاره کرد این است که این نوع از لامپ ها از سوی بسیاری از طرفداران محیط زیست مورد توجه قرار گرفته اند و از آن ها به عنوان لامپ های طرفدار محیط زیست یاد می شود.
هم چنین طراحی و عرضه انواع لامپ های ال ای دی شاخه ای و خطی انقلاب بزرگی در بسیاری از صنایع از جمله صنعت تولید لوازم خانگی و تولید انواع محصولات روشنایی بوده است. جایگزین بسیاری از لامپ های رشته ای و فلورسنت موجود در بازار شدند.
گذشته از مواردی که در صنعت برای استفاده از لامپ های ال ای دی خطی و رشته ای اشاره شد، این لامپ ها در تزیینات خانگی و نمای ساختمان ها به دلیل متنوع بودن رنگ های آن ها، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.
از دیگر ویژگی هایی که باعث محبوبیت ال ای دی شاخه ای و خطی شده است می توان به کم مصرف بودن این لامپ ها و عمر طولانی آن ها اشاره کرد. این موارد باعث می شود که استفاده از لامپ های ال ای دی خطی و شاخه ای بسیار مقرون به صرفه باشد.

ال ای دی شاخه‌ای

از موارد دیگری که استفاده از ال ای دی خطی و شاخه ای را بسیار باب کرده است می توان به کارایی بالای این نوع از لامپ های ال ای دی در مقابل انواع لامپ های رشته ایی و فلورسنت استفاده شده در انواع محصولات روشنایی و ساختمان ها اشاره کرد.
هم چنین ال ای دی خطی و ال ای دی شاخه ای جز خانواده بزرگتری به نام لامپ های LED می باشند که اسم سرگروه آن ها مخفف Light emitting diode است، که جز دیود آن ها در این لامپ ها وظیفه انتشار نور را برعهده دارد و دارای خاصیت نیمه رسانا می باشد.
تفاوت ویژه ایی که ال ای دی خطی و شاخه ای را از دیگر نیمه رساناها جدا می کند مقدار جریانی می باشد که در هنگام عبور آن از این نوع ال ای دی ها به شکل نور در می آید.

استفاده از لامپ های ال ای دی خطی و شاخه ای از چه طریقی به پاک نگه اشتن محیط زیست کمک می کند؟

لامپ های LED شاخه ای و ال ای دی خطی تولید شده نسبت به سایر لامپ های رشته ای انرژی کم تری مصرف می کنند، در نتیجه مقدار تولید گازهای گلخانه ای ناشی از آن ها نیز کم تر خواهد بود.
امروزه نیز بسیاری از کشورها طرحی را در دستور کار خود قرار داده اند که با استفاده از آن بتوانند انواع لامپ های ال ای دی خطی و ال ای دی شاخه ای را جایگزین لامپ هایی کنند که باعث تولید گازهای گلخانه ایی و آلودگی محیط زیست می شوند.

ال ای دی خطی

 

تکنولوژی که در لامپ های ال ای دی شاخه ای و ال ای دی خطی به کار رفته است دارای چه خصوصیات منحصر به فردی می باشد؟

 تکنولوژی به کار رفته در این نوع لامپ ها باعث می شود در مدت زمان کوتاه تری لامپ روشن شود.
 مدت زمانی که برای روشن شدن این مدل لامپ ها در نظر گرفته شده است بر حسب میکروثانیه محاسبه می شود.
 آن ها را می توان در اندازه و سایزهای مختلفی تولید کرد.
 برای محاسبه جریانی که یک لامپ از این نوع مصرف می کند از واحد میلی آمپر استفاده می کنند.
 هزینه های ناشی از تعمیر، تعویض و نگه داری از این نوع لامپ ها زمانی که در انواع سیستم های روشنایی مورد استفاده قرار می گیرند به دلیل کم مصرف بودن و عمر طولانی ال ای دی ها بسیار پایین می باشد.

در مورد ال ای دی خطی یا شاخه‌ای چه می دانید؟

ال ای دی خطی نوع دیگری از انواع LED محسوب می شود که با ولتاژهای ۲۰ و ۲۲۰ ولت قادر به کار کردن می باشد. امروزه در موارد زیادی از ال ای دی خطی استفاده می شود. شکل این نوع از LED از ابتدا به صورت خطی بوده و امروزه نیز به همین شکل به فروش می رسد. این مدل را می توان در ابعادی به طول ۱۰۰ سانت و عرض ۱/۱ تهیه کرد.

دلیل نامگذاری ال ای دی شاخه ای با این اسم چیست؟

این مدل از لامپ ها که یکی از انواع لامپ های ال ای دی محسوب می شوند، دارای بدنه ای آلومینیومی و غیر قابل انعطاف هستند. اسم دیگری که بسیاری از افراد برای آن ها برگزیده اند ال ای دی سخت می باشد.

ساختار LED شاخه ای از چه اجزایی تشکیل شده است؟

ال‌ای‌دی شاخه ای

۱. ال ای دی نصب سطحی
این نوع از ال ای دی ها را می توان در همه ی انواع لامپ های LED ساخته شده از این نوع استفاده کرد.

۲. برد مدار چاپی آلومینومی
مدار چاپی، یکی از ساختارهایی است که می توان آن را در هریک از لامپ های ال ای دی قرار داد.

۳. مدار تنظیم ولتاژ ال ای دی
مدار تنظیم ولتاژ، بسته به هر لامپ متفاوت می باشد.

مزایای استفاده از ال ای دی شاخه ای چیست؟

 قطعاتی که در LED شاخه ای استفاده می شوند بسیار ارزان بوده و در دسترس می باشند از این رو می توان آن ها را به تعداد زیادی تولید کرده و به بازار عرضه کرد.
 در این نوع از ال ای دی به ازای ساخت ۳ عدد لامپ، در نهایت به صورت موازی بهم وصل می شوند. از این رو می توان در انتهای محل اتصال این سه عدد، آن ها را از سایر لامپ ها جدا کرد و این سه عدد را به صورت جداگانه مورد استفاده قرار داد.
 ال ای دی شاخه ای را می توان در رنگ ها و مدل های مختلفی تهیه کرده و برای مقاصد مختلفی آن ها را مورد استفاده قرار داد.
 ال ای دی خطی را می توان در مکان هایی چون گاراژها مورد استفاده قرار داد، چراکه در صورت هر گونه خرابی و آسیب، به راحتی می توان آن ها را تعویض کرد. هم چنین این نوع از LED دارای طول عمر زیادی می باشند.
 با استفاده از این نوع لامپ ها می توانید درکوتاه ترین زمان، بیشترین مقدار روشنایی را داشته باشید.
 به دلیل طولانی بودن عمر آن ها با گذشت زمان در بسیاری از هزینه های ناشی از تعمیر و تعویض لامپ های مورد استفاده شما صرفه جویی خواهد شد.

 

LED شاخه‌ای و خطی

 برخلاف سایر لامپ هایی که در گذشته وجود داشت و هرگونه لمس و یا تماس بدن ما با آن ها باعث سوختن آن قسمت ها می شد، این لامپ ها بر اساس تکنولوژی که در آن ها به کار رفته است سرد تر می باشند و در صورت تماس با آن ها خطری ما را تهدید نمی کند.
 نکته دیگری که در مورد ال ای دی های خطی وجود دارد، این است که می توان آن ها را در رنگ های مختلفی تهیه کرد.
 نگران نصب آن ها نیز نباشید، چرا که نصب آن ها به راحتی امکان پذیر می باشد.
 از موارد دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که ال ای دی خطی فاقد جیوه می باشد. از این رو می توان آن ها را به راحتی بازیافت کرد.
 از این نوع ال ای دی می توان در جاهای مختلفی بنابر نیاز خود استفاده کرد، در واقع بسیاری از افراد این مدل از LEDها را بسیار کارآمد می دانند.

از کاربردهای LED شاخه ای به چه مواردی می توان اشاره کرد؟

ال ای دی خطی کاربرد های متنوعی دارد، از آنها می توان در زیر کابینت، تزیینات داخلی ساختمان، به عنوان لوازم جانبی برای ماشین، نورپردازی برای پارکینگ، اتاق خواب و بسیاری از موارد دیگر استفاده کرد. بیشترین کاربرد این نوع از لامپ ها در تزیینات نمای داخلی و خارجی ساختمان ها برای نورپردازی بیشتر و جلوه‌دار کردن فضای مورد نیاز می باشد.

از معایب ال ای دی شاخه ای چه مواردی را می توان مطرح کرد؟

به دلیل اینکه این نوع از لامپ ها به صورت موازی بسته می شوند، هنگام استفاده از آن ها جریان عبوری که از لامپ ها می گذرد افزایش پیدا می کند. از طرف دیگر به دلیل کم بودن ضخامت برد مدار، شاهد کاهش جریان و کاهش روشن بودن لامپ ها خواهیم بود. موردی که توضیح داده شد بیشتر در متراژهای بالا مشاهده می شود.
 یکی از اولین معایب این نوع از لامپ ها که بسیاری آن را مطرح می کنند، این است که هزینه اولیه ای که برای خرید آن ها وجود دارد زیاد می باشد. هر چند استفاده از این لامپ ها به دلیل عمر طولانی که دارند ممکن است مقرون به صرفه باشد.

ال ای دی خطی و شاخه ای

 از موارد دیگری که بسیار مطرح می شود این است که این نوع از ال ای دی ها به دمای محیطی خود بسیار وابسته هستند، بدین معنی که هرگونه افزایش یا کاهش دمای محیط می تواند بر ال ای دی خطی تاثیر گذار باشد.
 از معایب دیگری که می توان در مورد ال ای دی خطی به آن اشاره کرد، نیاز بالاتر این نوع لامپ ها به ولتاژ می باشد به گونه ایی که به ولتاژی بیشتری نسبت به لامپ های معمولی نیاز دارند.
 از معایب دیگری که در آن ها وجود دارد می توان به این نکته اشاره کرد که، نوری که این نوع از ال ای دی ها تولید می کنند متمرکز نبوده و در جهات مختلفی پخش می شود.
 نور آبی که در ساختار آن ها وجود دارد به باور بسیاری از افراد می تواند تاثیرات منفی برروی چشم بگذارد.
 در فصول سرد سال، به دلیل تولید کم حرارت توسط این نوع از لامپ های LED ، پوششی از برف می تواند برروی آن ها قرار گیرد طوری که اثری از روشنایی لامپ باقی نماند.
 به دلیل انتشار بیش از حد نور آبی توسط ال ای دی خطی در بسیاری از موارد احتمال مسمومیت با نور ماورا بنفش وجود دارد.
 زمانی که از ال ای دی خطی استفاده می کنیم ممکن است مانند سایر لامپ هایی که در گذشته استفاده می کردیم، نور آن باعث جذب حشرات به سمت لامپ شود.

LED شاخه ای را در چه مدل هایی می توان تهیه کرد؟

 ال ای دی شاخه ای ۴۰۱۴
 ال ای دی شاخه ای ۲۸۳۵
 ال ای دی شاخه ای ۳۰۳۰
 ال ای دی شاخه ای ۵۰۵۰
 ال ای دی شاخه ای ۵۶۳۰
نوع دیگری از LED که متعلق به ال ای دی شاخه ای می باشند وجود دارند که هنگام استفاده از آن ها، بدنه آن ها گرم شده و در صورتی که فاقد خنک کننده آلومینومی باشند از طول عمر آن ها کاسته می شود و کارایی آن ها نیز پایین خواهد آمد.
هنگامی که می خواهید اقدام به تهیه ال ای دی شاخه ای نمایید حتما دقت کنید که خنک کننده آلومینومی و ایزوله سازی آن را انجام دهید. در غیر این صورت به دلیل اتصال ال ای دی شاخه ای به برق شهری احتمال برق گرفتگی بالا خواهد رفت.

 

 

برای اینکه بتوانیم از ال ای دی خطی برای مدت زمان طولانی تری استفاده کنیم باید چه راهکارهایی را در پیش بگیریم؟

هنگامی که آن ها را برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار می دهیم باید آن ها را داخل خنک کننده های آلومینومی قرار دهیم تا گرمای ناشی از کارکرد طولانی مدت آن ها گرفته شود. هم چنین می توان از نوع خاصی چسب موسوم به چسب سیلیکون برای قرار گرفتن ال ای دی خطی در جای درست خود و هم چنین جلوگیری از گرم شدن آن ها استفاده کرد.

ال ای دی خطی

 

 

 

پاسخی بگذارید

انتخاب دسته محصولات